Güncel haberler

Evde ek iş ilanı Kurdele Nakışı Yaparak Ek gelir elde etmek

Seneler geçse dahi Türk geleneklerinden hiç değişmeyen bir adette sandık içinde çeyiz hazırlanmasıdır. Masa örtüleri, kanaviçe takımları, onlarca tülbent, havlu kenarları, patik çeşitleri. Şimdilerde ise o dönem ki kadar fazla yapılmasa da yine çeyizde yer alması gerekli olan ürünler vardır. Kurdele nakışı da bu kısımda işe yaramakta. Kurdele nakışı ile biri diğerinden değişik çeyizler hazırlanabilmektedir ve yeni gelin olan kişilerin çeyiz ile evlerini süslemektedir. İlk olarak gelelim kurdele nakışı ile neler oluşturulabilir? Mutfak takımı, salon takımı, seccade, havlu kenarları, masa örtüleri ile daha yazılmayan pek çok kumaşa işlenmesiyle oluşturulabilir. Öğrenen kişiye göre yapımı bir hayli kolay olan kurdele nakışı aynı zamanda eğlenceli bir el yapımıdır. Değişik desen ile farklı renkler ile hazırlanan kurdele nakışı ürünleri görsel olarak hoş görülmektedir ve satış işlemi de oldukça karlıdır.

Evde Kurdela Nakışı Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde ek iş Kurdele Nakışı Yapımı

Kurdele nakışı yapılması adına gerekli olan malzemeler; Kurdele, İğne, Kasnak, Makas bulunmalıdır. Bu el işi konusunda içerik sahibi olunması adına ilgilenen kişilere kısaca bahsedelim. Kendinizi daha da geliştirmek adına kadınlara hususi el işi kursları yer almaktadır. Bunlara müracaat edebilirsiniz. Kurdele nakışına giriş yapmak için nakış işlenecek kumaş kasnağa takılır ve istenilen çiçekli bir desen de kumaşa çizilir. Akabinde ince kurdeleyi iğneye geçirerek kurdeleye düğüm atılır ve çizimin başlamış olduğu kısımdan iğne batırılır. Kurdele nakışı işinde pek çok desen mevcuttur. Hepsinin ayrı ayrı yapılışları bulunur. Gül yapımı farklıdır, yaprak yapımı farklıdır, dal yapımı farklıdır. Ama bir defa öğrenilirse artık tüm desenleri de tatbik edilebilecek hale gelinebilir.

Evde Ek iş Kurdele Nakışı Yaparak Para Kazanma Yolları

Yapmış olduğunuz ürünlerin satış işlemi adına pek çok yöntem yer almaktadır. İlk olarak satışı sunulacak ürünler hazırlamalısınız. Kurdele nakışı işinde seçim yapılan ürünlerden en çoğu mutfak takımları olmaktadır. Çeyizini bitirmeye çalışan gelin adaylarına ulaşmanız sizler adına en iyisi olur. İkincisi ise havlu kenarında kurdele nakışı bir hayli güzel görüntü vermekte ve çeyizlerde mutlaka olması gereken ürünlerdendir. Ürünü hazırladıktan sonra satış işlemi adına bizzat sosyal ağ hesabı açıp ve ürünleri o platformda paylaşabilirsiniz. Aynı esnada etrafınızdaki insanlar aracılığı ile de oldukça kısa süre içinde güzel kar sağlayabilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız Evde Kitap Ayracı Yaparak Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

6 Yorumlar

  1. özge ASLIYÜKSEK

    Bende paketleme işi istiyorum DUZCE

  2. Trabzon evde paketleme işi yaparim

  3. Kayseri kocasinan

  4. KAYSERİ ALTAN AŞIK YAPARIZ

  5. Gaziantep te ikamet ediyorum evde is yapmak istiyorum

  6. Sevgi Öztürk

    Eskişehir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

>