Güncel haberler

Evde Zeytin Yağlı Yaprak Sarma Satarak Para Kazanma Yolları

Para kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir. Emek ve sabır gerektirir. Bu yüzden kendinize en uygun işte çalışmanızda yarar vardır. Zorla yapılan bir iş üzerinden para kazanmak da kişiye fayda sağlayacağı tek yönü kâğıt bir banknottur.

Evde Zeytin Yağlı Yaprak Sarma Satarak Para Kazanma Yolları
Evde Zeytin Yağlı Yaprak Sarma Satarak Para Kazanma Yolları

Evde Zeytinyağlı Yaprak Sarmanın Satışı Nasıl Yapılır?

Her ürünün pazarlama potansiyeli farklıdır. Siz elinizdeki ürünün gider noktalarını araştırmalısınız. Zeytinyağlı sarma yapıp satmak ise amacınız gıda satış noktalarına yönelmelisiniz. Bu profesyonel anlamda satış yapan bir nokta olmak zorunda değil. Mahallenizde bulunan peynirci, market, yufkacı ya da lokantalarla irtibata geçebilirsiniz. Aylık ya da senelik olarak yapacağınız sözleşmeler ile kendinize iş potansiyeli yaratabilirsiniz.

Evde Zeytinyağlı Sarma Yaparken Nasıl Fiyat Belirlemesi Yapılır?

Ürün tek tek yapılan bir yiyecek olması sebebi ile içlerine konuşan pirinç miktarı her zaman denk gelmeyebilir. Bu yüzden kilo bazlı olarak çalışabilirsiniz. Satıcısından alacağınız fiyatlandırmayı da bu şekilde belirlemelisiniz. Anlaşma dâhilinde kullanacağınız ürünlerin malzemelerini de anlaşmaya dâhil edebilirsiniz. Eğer ürün gider ücretini karşı taraftan karşılayamaz iseniz kazancınız bir hayli düşecektir. Yıllık ya da aylık olarak yapacağınız sarmanın kilo olarak belirlediğiniz kilo limitinin üzerine çıkmayacağını ve haftanın hangi günlerinde teslimat yapacağınızı mutlaka sözleşmeye eklemelisiniz. Satış yapmayı düşündüğünüz yerler ile bir miktar numune yemek alarak yanınızda gitmelisiniz. Lezzetine inanan kişiler için tercih yapmak ve fiyat vermek daha kolay olacaktır.

Evde Zeytinyağlı Sarma Da Püf Noktalar

Sarma sarmanın püf noktaları oldukça fazladır. Öncelikli olarak seçeceğiniz yaprak taze ve yeni mahsul olmalıdır. Kullanacağınız pirinç içini kırık değil pilavlık pirinçten tercih etmelisiniz. Çok fazla tıka basa doldurmadan çok az bulgur koyarak iç harcını lezzetlendirebilirsiniz. Biraz da harcı kavurmalısınız. Domates rendesi kullanmalısınız. Pişirme suyuna hafif tuzlu ve salçalı su hazırlanmalı. Öncelikle harlı ateş, sonrasında da kısık ateşte pirinçler yumuşayana kadar yaklaşık 45-50 dk. kadar kaynatılmalıdır. Sıcak olarak değil biraz dinlendikten sonra ayrı bir kaba alınmalıdır. Soğuduktan sonra üzerine çok az damlalar şeklinde zeytinyağı gezdirebilirsiniz. Oldukça lezzetli bir sarmayı satmak da zor olmayacaktır.

 

 

Bir önceki ek iş ilanımız Evde Kuru Gül Keseleme iş ilanları başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

yorumlayın

  1. Ben yapabilirdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

>