Güncel haberler

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma Yolları

Bir çok insan aile bütçesine katkı sağlamak için ekiş yapmak istemektedir ancak çoğunlukla ne iş yapacaklarına karar verememektedirler. Ek iş yapmanın yollarında bir tanesi de Gizlik Müşteri olmaktır. Peki gizli müşteri olarak para kazanmanın yolları nelerdir.

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma Yolları
Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma Yolları

Gizli Müşteri Nasıl Olunur?

Gizli müşteri ‘Gizli Alışverişçi ‘ ve ‘ gözcüler’ olarak bilinmektedir. Şirketler ürünlerini ve hizmetlerin değerlendirmelerine yardımcı olmaları için gizli müşterilerle çalışmaktadır. Bu sayede müşteri hizmetlerini geliştirmektedirler. Ülkemizde üç müşteriden ikisi kötü müşteri ilişkisi nedeniyle şirketlerle iş yapmayı bırakmaktadır. Şirketler ürünlerini veya hizmetlerini değerlendirmeleri için müşteri gibi davranan gizli müşterileri tutarlar ve bu iş karşılığında para ödemesi yaparlar. Gizli müşteriler yaptıkları gözlemler sonucunda şirkete rapor sunarlar.

Kimler Gizli Müşteri İle Çalışır?

Küçüklü büyüklü bir çok şirket gizli müşteri ile çalışmaktadır. Departmanlı Mağazalar, Restoranlar, Oteller, Gemi Turu Şirketleri, Marketler ve Giyim Mağazaları gizli müşteri ile çalışmaktadır. Günümüzde akaryakıt istasyonları bile bayilerinin tuvaletlerinin temizliğinin değerlendirmeleri için gizli müşteri ile çalışmaktadır. Büyük şirketler doğrudan alışverişçiler yerine gizli müşteri tabanlı büyük ajanslarla çalışmayı daha çok tercih etmektedirler.

Gizli Müşteri Nasıl Olunur?

Bu iş için öncelikle kariyer sitelerine cvnizi yüklemeniz gerekmektedir. Genellikle iş ilanları bu kariyer siteleri üzerinden verilmektedir. Adaylarda genellikle teknolojiden anlamaları ( resim çekme ve video kaydı yapabilme ) lise veya yüksek okul mezunu olmaları ve yapacakları işi suistimal etmemeleri ve disiplinli bir yapıya sahip olma özellikleri aranmaktadır. Görev sonrası denetim raporunuzu en iyi şekilde doldurun ve mutlaka yazım ve dil bilgisi kurallarına uyun.

Gizli Müşteri Ne Kadar Kazanır?

Bu işi yapanlar ilk başta günlük 15-20 TL gibi bir ücretle başlar ve bu rakam zamanla 100-150 TL’ye kadar çıkmaktadır. Genellikle danışmanlık firmaları işleri kişi başına 60 ile 200 TL arasında almaktadır. Gizli müşterinin yapacağı iyi bir denetleme ile bu ücret daha da yükselmektedir. Deneyimli bir gizli müşteri bir haftalık tatil ücretini bile kazanabilmektedir.

 

Bir önceki ek iş ilanımız Fast-Food Dükkanı Açarak Para Kazanmak başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

yorumlayın

  1. Ek iş için dönüş yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

>