Güncel haberler

Hayır Cevabını Evet’e Çevirmek İçin İpucular

Hayal ettiğiniz iş fikirlerini gerçeğe dönüştüreceğiz zaman sıklıkla duyacağınız ilk kelime hayır olacaktır. Hatta bu kelimeyi ömrünüzde işitmediğiniz kadar işiteceksiniz. Ancak bu konuda önemli olan sizin bu cevap karşınızda nasıl bir davranış ve tutum sergileyeceğinizdir.

 

Hayır Cevabını Evet’e Çevirmek İçin İpucular
Hayır Cevabını Evet’e Çevirmek İçin İpucular

Kurduğunuz işin ilk dönemlerinde arzuladığınız bir şeyler gerçekleşecek fakat bu istekleriniz gerçekleşirken karşıdan sıklıkla duyacağınız kelime hayır olacaktır. Böyle bir durumda olaya kesinlikle negatif yaklaşmamanız gerekmektedir. Çünkü hayır cevapları hayatınıza ve işinize iyi anlamda yararlar sağlayabilir ve size kaçıramayacağınız fırsatlar verebilir. Dolayısıyla böyle bir cevap ile karşı karşıya kaldığınızda hayır cevabını evete çevirmenin yollarını bilmeniz size nasıl bir tutum ya da davranış sergileyeceğiniz konusunda fikirler verebilir.

Her İşittiğiniz Hayır Cevabının arkasında Evet Cevabı Bulunmaktadır

Bir çok insan sunduğunuz ya da karşı tarafa ilettiğiniz fikre hemen evet cevabını vermemektedir. Bu kapsamda yapılan araştırmalar göstermiştir ki kişilerin geneli evet cevabını kolay kolay söylememekte birlikte her evet cevabından önce mutlaka hayır kelimesini kullanmaktadır. Bunun nedeni ise kişinin duygularıyla değil mantığıyla cevap vermeleri gösterilmiştir.

Dolayısıyla insanlar evet cevabını vermeden önce mutlaka hayır cevabını vermektedirler.

Hayır yanıtının 3 türü bulunmaktadır. Hayır yanıtının 3 değişik türü yanlış bilgi anında söylenen hayır, yanlış ortamda söylenen hayır ve yanlış zamanda söylenen hayırdır.

– Yanlış Bilgi Anında Söylenen Hayır: Bu hayır yanıtı türünde kişi, kendisini karşısındakini evet demeye ikna etmek için yeterli aktarımı yapamamıştır. Bu sebeple diyebiliriz ki kişi karşısındakine kendisini yeteri kadar ifade edememiş ve karşısındakinin hayır cevap vermesine sebep olmuştur. Bu bağlamda kişiler karşılarındakine evet demeye ikna etmek için kendilerini net bir şekilde ifade etmelidir.

– Yanlış Ortamda Söylenen Hayır: Bu hayır çeşidinde kişinin evet yanıtını vermesini önleyen ya da kontrolünü sağlayamadığı bazı durumlar olabilmektedir. Dolayısıyla kişi karşındakinden evet cevabını işitmek istiyorsa kendini ifade edebilmek için doğru ortamı seçmelidir aksi takdirde hüsrana uğrayabilirler.

– Yanlış Zamanda Söylenen Hayır: Bu hayır türünde ise kişi kesinlikle kendini net bir şekilde ifade ederek karşısındakinden hayır cevabını kopartmak için doğru zamanı beklemelidir.

Bir önceki ek iş ilanımız olan Evde Ek İş Saç Tokası Yaparak Ek Gelir Elde Etmek başlıklı ilanımuz evde ek iş toka yapmak, evde saç tokası işi ve evde toka işi hakkında bilgi vermektedir.

2 Yorumlar

  1. Bana da dönüş yapar mısınız ? Lütfen

  2. Nasil basvuru yapabiliyoruz acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

>