Güncel haberler

Hollanda da Ek İş Yaparak Para Kazanma Yolları

Hollanda’da ikamet ediyorsanız ve çalıştığınız işinize ek bir gelir elde etmek istiyorsanız Hollanda’nın yer aldığı bölgeye dair ek iş fırsatları üretebilmeniz oldukça mümkün. Türkiye’den Hollanda’ya göçmüş ya da orada okumaya gitmiş biri olarak kendi kültürünüz ve ülkeniz ile alakalı işlere girebilir ve bu alanda yemekler ya da tasarımlar yaparak satışını yapabilirsiniz. Bu yazıda Hollanda’da nasıl ek iş fırsatları bulabileceğinize dair bazı püf noktalar verilmiştir.

Hollanda da Ek İş Yaparak Para Kazanma Yolları
Hollanda da Ek İş Yaparak Para Kazanma Yolları

Türk Kültürünü Yansıtan Yemek ve Tasarımlar Yapıp Satabilirsiniz

Türk yemek kültürü oldukça gelişmiş bir yelpazeye sahiptir. Siz de Avrupa’da en çok sevilen Türk yemeklerinden örnekler araştırıp bunları evinizde yaparak çeşitli restaurant ya da kafelere satabilirsiniz. Bu restaurantlar yalnızca Türk yemekleri menüsüne sahip olan mekanlar olmak zorunda da değildir. Çok kültürlü bir ülke olan Hollanda’da göç oranları göz önüne alınınca pek çok farklı lezzetler sunan restaurantlar mevcuttur.

Siz de bu kafe ve restauranlardan birkaçı ile anlaşarak yemeklerinizi bu mekanlar aracılığı ile satabilirsiniz. Bunun yanı sıra Türkiye’yi çokça yansıtan kilim işlemesi, yazmalar, seramik desenleri ya da cam gravür ürünleri yaparak da değişik zevklere hitap edebilirsiniz. Bunlar gibi el işleri egzotik bir etki bırakır ve otantik bir beğeni kitlesine sahiptir. Bu yüzden yöresel el işlerinizi satmakta pek zorluk çekmezsiniz.

Makale ve İçerik Yazarlığı

Hollanda’da da internet makalesi ve içerik yazarlığı ile alakalı siteler bulabilir ve burada yazılar yazarak günlük kazancınızı arttırabilirsiniz. Fakat bu alanda çalışmak istiyorsanız iyi bir İngilizce ya da Felemenkçe dil bilgisine sahip olmanız gereklidir. Hollanda gibi bir ülkede Türkçe içerik üretmenizi isteyen işler bulabilmeniz çok zor neredeyse imkansızdır. Fakat iyi bir İngilizce seviyesine sahipseniz makale ve içerik üreterek oldukça güzel meblağlar kazanabilirsiniz.

Hizmet Sektöründe Part Time İşler Bulabilirsiniz

Hollanda gibi ülkelerde part time çalışma saatleri günlük hemen hemen 3-4 saati bulmaktadır. Bu yüzden günde yalnızca 3-4 saatinizi ayırarak bulunduğunuz şehirde oturduğunuz muhite yakın bir kafede ya da barlarda çalışabilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız olan Hobi Bahçesi İle Para Kazanma Yolları başlıklı ilanımuz hakkında bilgi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

>