Güncel haberler

İnstagram’dan Para Kazanma Yolları

En çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan İnstagram üzerinden milyonluk takipçisi olan kişiler tek bir paylaşımla 2 bin TL civarı bir para kazanmaktadır. Bunun böyle olması sosyal medya kullanan kişilerin sadece instagrama yönelmesine sebep olmaktadır. İnstagram kullanan kişiler nasıl para kazanmaktadır?

İnstagram’dan Para Kazanma Yolları
İnstagram’dan Para Kazanma Yolları

Ürün Satarak Para Kazanabilirsiniz

İnternet üzerinden aldığınız değişik tarzda ürünleri instagram hesabınızdan tanıtarak satabilirsiniz. Amazon gibi her türlü eşyanın satıldığı e-ticaret sitelerini tercih ederek farklı özelliklere sahip ve pek bilinmeyen eşyalar alın. Bu eşyaların her zaman alıcısı çıkmaktadır.

100.000 Üzeri Hesap Yaparak Satabilirsiniz

Organik olarak, Türk kullanıcılara sahip hesapların bir çok alıcısı çıkmaktadır. Takipçi kasarken kullanılan yöntemde çok önemlidir. +18 içerik olmamalıdır, aile ortamına uygun paylaşımlarla geliştirilen hesaplar olmalıdır. 100 bin kişilik instagram hesabının ederi ise 750 TL civarında değişmektedir.

Reklam Yaparak Çok İyi Para Kazanabilirsiniz

500 bin üzerine takipçisi olan kişilere ulaşan ünlü markalar onlardan reklam yapmasını istemektedir. Beğeni, yorum ve görüntülenme sayısına göre 1.000 TL üzeri teklifler gelmektedir. Markalar iş teklifinde bulunduktan sonra kişiye markasının fotoğrafını, hakkında yorum, gönderilerini beğenmesini ve gönderilerinin altına yorum yapmasını istemektedir. Bu şekilde tek iş teklifiyle +1.000 TL üzeri kazanmak mümkündür.

İnstagram Danışmanlığı Yaparak Para Kazanabilirsiniz

İnstagram hakkında çok iyi bilgilere sahip olan kişiler bu bilgileri para karşılığında satarak fenomen olmak ve instagramdan para kazanmak isteyenlere danışmanlık yapmaktadır. İnstagram üzerinde 1 ay kadar çalışma yaparak danışmanlık seviyesine ulaşabilir ve bilgilerinizle para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Fenomen Hesap Yaratın

Bu kişi sadece hesap sahibi olmayabilir. Evcil hayvanınız, çocuğunuz veya seyahat etmeyi seven biriyseniz fotoğraflarla fenomen hesap oluşturabilir ve instagramın size sunduğu reklamlarla para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İnstagram Para Kazanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

+700 TL kazanmaya başladığınızda her fenomen gibi vergi vermek zorundasınız. Bu zor bir işlem değildir. Vergi dairesine giderek sosyal medya vergisi bildirimi açtırın ve ardından her sene kazandığınız paraların dekontlarıyla giderek verginizi ödeyin. Bu şekilde ceza almaktan kurtulabilir, daha iyi işler alabilir ve haklı kazanç elde edebilirsiniz.

Bir önceki ek iş ilanımız İngilizce Çeviri Yaparak Para Kazanma Yolları başlıklı ilanımızı da okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

>