Güncel haberler

İşletmenize Değer Katmanın 7 Yolu

İşletmenize değer katarak müşterinizi arttırabilir ve ekonomik olarak daha fazla kazançlar sağlayabilirsiniz. Değişen dünya düzeniyle birlikte müşteriler değişik, ilginç yerler görmek isterken bir o kadarda kolaylık ve sağlam hizmet almanın beklentisindedir.

İşletmede Hıza Önem Verin

Dükkan ise işletmeyi her zaman erken vakitte açın ve müşterilerin isteklerini en hızlı şekilde yerine getirin. Sanal işletme sahibi iseniz kargo işlemlerinde hıza önem verin. Müşteri hiç bir zaman beklemeye sevmez ve sipariş verdiği ürünün hemen gelmesini ister.

Kaliteli Hizmet Verin

Hizmet kadar ürünlerde kaliteli olmalıdır. Her zaman müşterinin hak olduğunu düşünün ve onu kaçırmamak için en kaliteli şekilde hizmet sağlamayı unutmayın.

Farklı ve Yenilikçi Olun

Rakipleri analiz edin ve onlardan farklı olun. Müşteri çekecek ve onları kaçırmayacak yenilikler yapın. Ambalaj renklerini değiştirebilir, logo yenileyebilir, dükkan ise yeniden restore edilebilir yada web sitesi ise tema değişebilirsiniz. Müşterilere küçük kampanyalar yaparak başka işletmeye gitmemesi sağlayın.

Müşterilere Kolaylık Sağlayın

Ürünleri alıp satarken müşterileri çok fazla yormayın ve kolaylıklarla işlemlerin hemen bitmesini sağlayın.

Destek ve Müşteri Hizmetlerini Geliştirin

Destek ekibi sağlayarak müşterinin aklına takılan soruların anında çözülmesine yardımcı olun. Müşteri hizmetleri ekibi kurarak müşterinin şikayet ve önerilerini dinleyin. Şikayetleri 24 saat geçmeden çözüme oluşturun ve öneriler değerlendirme alın.

Zamana Ayak Uydurun

Gelişen hayat şartlarına ayak uydurmayı bilin. Anket şirketleri aracılığıyla işletmeniz hakkında araştırma yaptırın. Ülke çapında müşterilerin nasıl hizmetler beklediğini öğrenin buna göre değişiklikleri rakiplerinizden önce siz yapın. Her kesimin ihtiyacına göre hizmet yapın, işletmeniz her kesimin ihtiyaçlarını karşılamalıdır.

Kampanya ve İndirim Yapmayı Unutmayın

Planlı olarak belirli günlerde indirim yapmayı unutmayın. Bu tür indirimler işletmenin müşteriler arasında reklamına sebep olarak büyümenizi sağlayacaktır. Fazla satış yaparak büyük kitlelere ulaşmak daha kolay olacaktır. Kampanyalar düzenleyin 300 TL alışveriş yapana 20 TL’lik hediye çekin verin. Diğer bir örnek ise, 300 TL’lik alışveriş yapana hediye ürün verin. Böylece müşteri müşteriyi getirecektir.

Her zaman müşteri gibi düşünün ve onların mağdur olmamasını sağlayın.

 

Bir önceki ek iş ilanımız olan Hobi Bahçesi İle Para Kazanma Yolları başlıklı ilanımuz hakkında bilgi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

>