Güncel haberler

İyi Bir İş Fikri İçin 10 Altın Kural

Bir iş kurmanın ya da iyi bir fikir ile iş sahibi olmanın birçok yolu vardır. Ancak kişiler bu eylemlerini gerçekleştirmek için çok titiz yollardan geçmesi gerekmektedir. Kendi işini kurmak isteyen bireyler kesinlikle iyi bir iş fikrine sahip olması gerekmektedir. Hemen ardından ise iyi bir piyasa araştırması yapmalıdırlar.

Bu sayede kuracakları işin kazanç ya da getiri sağlayabilme ihtimallerini ölçebilirler. Diğer bir yandan kazanç sağlamak için kendi işlerini kurmak isteyen kişiler için 10 önemli kural bulunmaktadır. Kişiler bu kuralları benimsemeleri halinde hayalini kurdukları işi çok kısa bir sürede sağlam adımlarla kurabilirler ve kuracakları işin sağlıklı temeller üzerine kurulmasını sağlayabilirler.

İyi Bir İş Fikri İçin 10 Altın Kuralİyi Bir İş Fikri İçin 10 Altın Kural
İyi Bir İş Fikri İçin 10 Altın Kural

İyi Bir İş Fikri İçin 10 Altın Kural Nedir?

1-Tutkulu Olmak

Öncelikli olarak kişiler işi kurmak için nelere ihtiyacı olduğunu görmeli ve bu kriter üzerinden kendine yol haritası çıkarmalıdır. Kuracakları işletmenin sadece para kazanma odaklı olarak görülmemesi gerekmemektedir.

2-Basit Bir Fikir Sahibi Olmak

Bireyler kesinlikle iyi bir iş ya da girişim sahibi olmak için basit fikirlerle yola çıkmalıdır. Bu şekilde adım adım hedefe yönelmelidir. Aksi takdirde ortaya konan kaotik fikirler, eylemleri gerçekleştirmekte zorluk çıkartabilir.

3-Sabit Gelir Kaynağı Seçmek

Sahip olduğunuz iş fikrini gerçekleştirmek için kaynaklarını belirlemelisiniz.

4-Atılacak Adımları Belirlemek

Kişiler hayalini kurduğu işi kurabilmek için öncelikle yol haritası çıkarmalıdır. Bu yol haritası sayesinde atılacak adımlar belirlenmeli ve sonrasın fikirler eyleme dökülmelidir. Bu konuda iş kurmak için gerekli mevzuatı bilmek iş kurma eylemini hızlandıracaktır.

5-Müşterileri Tanımak

Bu altın kuralda yapılması gereken bireyler müşteri portföylerini çok iyi şekilde yönetmek ve müşterileri son derece iyi şekilde tanımaktır.

6-Pazarı Tanımak

Bu kuralda önem verilmesi gereken husus ise pazar ağınızı tanımaktır. Kişiler kesinlik kurdukları işte başarı sağlamak istiyorlarsa mutlaka ürünleri satacakları piyasanın ya da sektörün nabzını çok iyi bilmelidir.

7-Büyük Pazara Hazırlanmak

İş büyütmek gibi gelecek planları da şirketlerin büyümesi açısından önemli kurallardır. Bireyler şirketlerini büyüme potansiyeli kazandırmak için mutlaka şirket yapısını büyük pazarlara uygun bir şekilde hazırlamalıdır.

8-Orjinal Olmak

Bireyler ürettikleri ürünlerin kesinlikle özgün olmasına dikkat etmelidir

9- Negatif Tarafları Görmek

İş kurmak isteyen kesinlikle kuracakları işin swot analizini yaparak işin zayıf yönlerini, güçlü yönlerini, avantajlarını ve dezavantajlarını bilmelidir.

10-Başkaların İş Deneyimlerinden Faydalanmak

Kurulmak istenen iş eyleme dökülmeden önce mutlaka başkalarından da iş fikri alınmalı ve onların deneyimlerinden yararlanılmalıdır.

 

 

Bir önceki ek iş ilanımız olan Hobi Bahçesi İle Para Kazanma Yolları başlıklı ilanımuz hakkında bilgi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

>