Güncel haberler

Kahvecilik Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar

Bir işletme açarak kazanç sağlamayı düşünenlerin birçoğu yeni bir firma açmak yerine mevcut firmalardan bayilik almaya daha sıcak bakarlar. Çünkü yeni bir firmada bulunan risk bayilik alarak devam ettirilen işletmelerden fazladır. Birde bayilik ve franchising alınan firmanın bayilerine verdiği destek düşünülünce bayilik almanın ne kadar cazip olduğu ortaya çıkmaktadır. Franchising alınacak en karlı işlerden biri de kahvecilik bayiliği almaktadır. Kahvenin Dünya üzerinde en fazla tüketilen 3. içecek olması ve Dünyanın büyük bir bölümünün günde en az bir kahve içiyor olması da kahvecilik bayiliği ve franchising almayı daha da karlı duruma getirmektedir.

Kahvecilik Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar
Kahvecilik Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar

Bayilik ve Franchising Alarak Kahvecilik Nasıl Yapılır?

Unutulmaması gereken alınan bayiliğin işletme olduğu ve açılması için bazı devlet izinlerinin alınması gerektiğidir. Öncelikle sağlık izni alınması gereken bu bayilikte bağlı bulunan belediyeden de açılış izninin alınması gerekmektedir. Tüm izinler alındıktan sonra ise yapılması gereken finansman bulmaktır. Genellikle bu durumda kredi çekilir ancak yüksek faiz altında ezilmemek için aileden veya arkadaşlardan yardım almak gerekir. Bir sonraki ve en önemli adım ise mekan bulmaktır. İşlek bir konumda bulunması gereken mekan tenha yerde olursa işletmenin kapanması olasıdır. En kaliteli kahve çeşitlerinin de araştırılıp bulunması hizmet kalitesini yükselteceği için önemlidir. Ayrıca işletme kurulduktan sonra bayilik alınan firmadan personel ve reklam desteği de istenmelidir

Firmalardan Kahvecilik Bayiliği ve Franchising Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Piyasa da bayilik ve franchising alınabilinecek kahvecilik firması oldukça fazladır. Bu firmaların bayilik vermesi kendisi içinde birçok avantaj taşımaktadır. Firmalar bayilik vererek kazanç sağlamayı ve isimlerini daha da duyurmayı amaçlarlar. Bu firmalardan bayilik almanın bedeli ise firmanın kalitesine göre farklılık göstermektedir. Bayilik ve franchising veren firmaların ücretlerine bakıldığında ise kahve durağı bu işlem için 50.000 dolar istemektedir. Kahve deryası 30.000 dolar, kahve doğası 35.000 TL, demlik 50.000 TL istemektedir. Bu firmaların dışında diğer firmalarda kendi belirledikleri bayilik ve franchising bedelini almadan isim hakkı kullanımına izin vermemektedir.

Bir önceki ek iş ilanımız olan Hobi Bahçesi İle Para Kazanma Yolları başlıklı ilanımuz hakkında bilgi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

>